تحریم سامسونگ

تحریم سامسونگ

طراحی سایت در ارومیه

 

به دلیل تحریم‌ها گوشی‌های هدیه سامسونگ به ورزشکاران ایران در بازی‌های المپیک زمستانی تعلق نمی‌گیرد!

 

⁣بیانیه رسمی شرکت سامسونگ در ارتباط با توزیع هدایای المپیک زمستانی 2018 :

شرکت سامسونگ الکترونیکس در واکنش به جنجال عدم ارائه هدیه این شرکت به ورزشکاران ایرانی حاضر در المپیک زمستانی 2018، بیانیه‌ای رسمی منتشر کرد.
شرکت سامسونگ الکترونیکس بیش از ۴ هزار گوشی ویژه المپیک پیونگ‌چانگ ۲۰۱۸ (نسخه‌ای خاص از گوشی گلکسی نوت ۸) را به کمیته بین‌المللی المپیک و کمیته برگزاری المپیک ۲۰۱۸ تحویل داده است. هرچند سامسونگ دخالتی در روند بررسی کمیته بین‌المللی المپیک برای تحویل این گوشی‌ها به ورزشکاران ایرانی نداشت، اما برای جلوگیری از هرگونه سوءتفاهم بصورت فعال اطلاعات لازم را در اختیار این کمیته قرار داده است. اکنون خوشحالیم که می‌شنویم کمیته بین‌المللی المپیک نهایتا به این تصمیم رسیده است که گوشی ویژه المپیک پیونگ‌چانگ ۲۰۱۸ را در اختیار ورزشکاران ایرانی قرار دهد.
شرکت سامسونگ ایران پیش از این حمایت کامل خود از حضور ایران در این بازی‌ها را با اعزام تیمی ۱۰ نفره از نمایندگان کشورمان برای حمل مشعل المپیک ثابت کرد. این تیم متشکل از ۹ چهره الهام‌بخش و موفق ایرانی بود که با پرچمداری بهرام رادان، بازیگر پرآوازه و محبوب کشورمان، به کره‌جنوبی سفر کرده و در کنار نمایندگان کشورهای مختلف در مراسم حمل مشعل المپیک شرکت کردند. این حرکت سامسونگ که در قالب مسئولیت‌های اجتماعی این شرکت انجام شده استقبال گسترده ورزش دوستان ایرانی را به همراه داشت.
سامسونگ همواره خانواده ایرانی خود را به عنوان بخشی از هویت جهانی خویش به رسمیت شناخته و به آنها احترام کامل گذاشته است و در این جریان نیز نگرانی بجای مردم ایران را به اطلاع کمیته بین‌المللی المپیک و دیگر مسئولان این بازی‌ها رسانده است. ما از نظرات کاربران ایرانی‌مان قدردانی کرده و همواره تمامی تلاش خود را برای حل هرگونه مشکلی به کار خواهیم بست، حتی اگر خودمان نقشی در آن نداشته باشیم. حضور و تعهد ما در ایران و نوع عملکردمان در این کشور نشان می‌دهد تا چه حد حقوق تمامی افراد را برای دسترسی برابر و واقعی به #فناوری، به رسمیت می‌شناسیم.

 

عکس العمل های مسئولین دراین باره :

 

سفیر کره جنوبی به وزارت خارجه احضار شد

????در پی اقدام غیر اخلاقی و غیر ورزشی سامسونگ سفیر کره جنوبی به وزارت امور خارجه احضار شد /میزان

تعلیق همکاری‌ سازمان فنی و حرفه‌ای با سامسونگ در صورت عدم عذرخواهی

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای:
با توجه به رفتار غیراخلاقی شرکت کره‌ای سامسونگ مبنی بر تحریم شرکت‌کنندگان ایرانی در بازی‌های المپیک‌، اگر سامسونگ تا ساعت ۲۴ امشب عذرخواهی و جبران نکند، سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور همه همکاری‌های خود با این شرکت را تعلیق خواهد کرد. /فارس

 

ورزشکاران ایرانی تا پیش از عذرخواهی، گوشی‌های همراه #سامسونگ را نمی‌پذیرند

صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک ایران در گفت‌وگو با ایسنا:
ورزشکاران ایرانی تا زمان عذرخواهی رسمی از دریافت گوشی‌های تلفن همراه سامسونگ خودداری خواهند کرد

 

بهرام رادان با سامسونگ تماس گرفت

بهرام رادان در رابطه با عدم اهدای گوشی #سامسونگ به ورزشکاران ایرانی، با این شرکت تماس گرفت.
جواب سامسونگ:  ما تمام گوشی‌ها را به کمیته جهانی المپیک تحویل دادیم ولی کمیته برگزاری به دلیل تحریم سازمان ملل از تحویل گوشی به ورزشکاران ایران و کره شمالی سرباز زده.

 

 

ایسنا به نقل از منبع آگاه:

وزیر ارتباطات گفته اگر سامسونگ عذرخواهی رسمی نکند، ثبت گوشی های سامسونگ در کشور را ممنوع خواهد کرد.

 

یک منبع آگاه: 
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه در محفلی اعلام کرده که اگر تا عصر امروز پنج شنبه شرکت سامسونگ عذرخواهی نکند و از این تصمیمی که مبنی بر تحریم شرکت کنندگان ایرانی در بازی های المپیک زمستانی 2018 پیونگ چانگ گرفته عدول نکند، وی دیگر از گوشی سامسونگ استفاده نخواهد کرد.
هم اکنون گوشی همراه دکتر ظریف، سامسونگ است. /ایرنا

 

اگر سامسونگ عذرخواهی نكند این موضوع شدیدا بر روابط تجاری اين شرکت با ایران تاثیر خواهد گذاشت

سخنگوی وزارت خارجه: 
در پی انتشار خبری مبنی بر تصمیم مسئولین کمیته بین المللی المپیک و شرکت سامسونگ کره جنوبی مبنی بر مستثنی قرار دادن ورزشکاران ایرانی در کنار ورزشکاران کره شمالی شرکت کننده در بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ از دریافت هدایای شرکت کره ای سامسونگ به بهانه تحریم های بین المللی ، سفیر کره جنوبی در تهران به وزارت خارجه فراخوانده شد.
در صورتی که شرکت سامسونگ مراتب عذرخواهی خود را از این اقدام نابخردانه اعلام نکند، این موضوع شدیدا بر روابط تجاری شرکت سامسونگ با ایران تاثیر می‌گذارد